25 Tetor 2020

Asus shpalos dy laptop të rinj Lambroghini

SHBA, 3 qershor - Në panairin Computex, Asus ka paraqitur një palë laptopë të rinj Lamborghini, përkatësisht modelet 12.1 inç VX6 dhe 15.6 inçëshin VX7.

Të ridizajnaur edhe njëherë, këto dy modele veçohen me më shumë lakesa në kuadër të mbështjellësit, në krahasim me modelet e mëhershme Lamborghini dhe përfshijnë edhe mbulesë që shkëlqen, tastierë që lëshon zhurmë dhe sistem zërimi me fuqi nga Bang & Olufsen.

Më i madhi prej të dyve përmban veçori për procesor Core i3, Core i5 apo Core i7, grafikë Nvidia N11E-GS, deri në 16 GB RAM dhe ekran me rezolucion rpej 1920 x 1080 piksela.

VX6 në anën tjetër ka një ekran 1366 x 768 LCD, procesor Intel Atom D525 me 1.8Ghz, grafikë Nvidia ION 2 dhe deri në 4GB RAM.

Asnjë detaj për sa i përket çmimit apo datës së paraqitjes në treg nuk është bërë i ditur.

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Tetor 2020

- Nën organizimin e Federatës së Futbollit të Kosovës mbahet dita e dytë e fazës finale të projektit “Elite Youth Development U15”. (Fusha “Top Football” në Mazgit, ora 9:00)

- Federata e pingpongut të Kosovës vazhdon kampionatin Individual për veteran për vitin 2020. (Shkollën fillore Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- OJQ Sport4all organizon turneun e streetballit "Prishtina Streetball 2020". (Amfiteatri i Pishines se Germise,  ora 12:00)  

- Partia Demokratike e Kosovës dega në Prishtinë mban konferencë për medie. (Dega e PDK-së në Prishtinë afër restaurant Tiffany në Prishtinë, ora 13:00)