19 Janar 2020

Apple, Ping me më shumë se 1 milion përdorues

SHBA, 6 shtator - Në më pak se 48 orë nga aktivizimi të mërkurën e shkuar, më shumë se 1 milion përdorues janë bashkuar me komunitetin e “Ping”. Lajmin e ka bërë të ditur “Apple”.

“Ping” të jepë mundësinë të ndjekësh artistët e preferuar, të zbulosh se çfarë bëjnë, të shikosh foto dhe video të publikuar nga ata, të konsultohesh më të dhënat e turneve të tyre dhe komentosh mbi artistë të tjerë për muzikën që dëgjojnë.

Rrjeti social të jep gjithashtu mundësinë të publikosh mendime dhe opinione, këngët dhe albumet e preferuara, muzikën e shkarkuar nga iTunes dhe koncertet që do të zhvillohen.

Kalendari

Ngjarjet e datës 20 janar 2020

- Zyra e BE-së/Përfaqësuesi Special i BE-së në bashkëpunim me Qendrën për Arsim të Kosovës dhe organizatat e tjera joqeveritare, anëtare e “Rrjetit të Kosovës për punësim dhe arsim” do të organizojnë konferencën përfundimtare e cila do të përqendrohet në arsim dhe punësim. (Hoteli Swiss Diamond, ora 9:30)

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të mbajë takim me qytetarë, ku do të njoftojë për punën e Komunës së Prizrenit gjatë vitit 2019. (Salla e Kuvendit Komunal në Shtëpinë e Bardhë, ora 10:00)

- Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport, Rexhep Hoti, do të bëjë shpërndarjen e librave për nxënësit fitues të nivelit komunal të garës nacionale në Dituri dhe Kreativitet Kulturor e Mendim Kritik në komunën e Prishtinës. (Shkollën Model në Prishtinë, ora 11:00)

- Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka thirrur mledhjen e parë të Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës, të Legjislaturës VII. (Ndërtesa e Kuvendit, Salla C 301, ora 11:00)

- Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport, Rexhep Hoti, do të bëjë shpërndarjen e librave për nxënësit fitues të nivelit komunal të garës nacionale në Dituri dhe Kreativitet Kulturor e Mendim Kritik në komunën e Obiliqit. (Shkolla "Ismail Dumoshi" në Obiliq, ora 14:00)