03 Gusht 2020

Teknologji

Kina, Facebook-u po shkakton trazira politike

Pekin, 10 korrik - Një shoqatë e mbështetur nga qeveria kineze ka akuzuar SHBA-të dhe qeveritë e tjera perëndimore se po përdorin rrjetet sociale si Facebook-u që të shkaktojnë trazira politike dhe bëri thirrje për rritjen e vëzhgimit... Lexo

Adobe ka paraqitur Flash 10.1

SHBA, 8 korrik - Adobe ka paraqitur një video demonstruese 2 minutëshe të Droid X duke punuar me Flash 10.1. Versioni më i ri i Flash, 10.1 dhe sistemi operativ i Google Android... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 Gusht 2020 - Sindikata e Infermierëve, mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësor, mbajnë porotestë simbolike (Para objektit të Qeverisë, ora 10:00)

- Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, sot do të vizitojë Inspektoratin Policor të Kosovës, ku do të pritet nga u.d Kryeshefi, Kushtrim Hodaj. (Ambientet e IPK-së në Hajvali.  ora 10:00)

- Pronarët e pishinave do ta mbajnë një protestë në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, për t’i shprehur pakënaqësitë për mbylljen e pishinave nga ana e Qeverisë. (Sheshi “Skëndërbeu”, ora 14:00)