04 Gusht 2020

Teknologji

Facebook vlersohet 46 miliardë dollarë

SHBA, 17 nëntor - Facebook kushton më shum se Ebay dhe është biznesi i tretë në internet pas Amazon dhe Google në SHBA, thotë Bloomberg. Para Facebook janë Amazon i cili kushton 74.4 milardë dollarë, dhe normalisht gjiganti Google i cili kushton... Lexo

FB, tani edhe me e-mail

SHBA, 16 nëntor - Rrjeti social Fb ka lajmëruar zyrtarisht futjen e shërbimit të postës elektronike të gjeneratës së re. Rrjeti social Fb ka lajmëruar... Lexo

Murdoch: Gazetë vetëm për iPad

SHBA, 16 nëntor - Manjati australian Rubert Murdoch deklaron se brenda Krishtlindjeve korporata e tij mediatike do të publikojë në Amerikë të përditshmen e parë... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Gusht 2020

- Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit shqyrton raportin vjetor të Akademisë së Drejtësisë, Agjencisë Kundër Korrupsionit dhe Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. (Salla e seancave plenare, ora 9:00)

 

- Riccardo Serri, Ushtrues i Detyrës së Shefit të Zyrës së BE-së në Kosovë do të dorëzojë 30 Ventilatorë të ICU, 200 Pulse Oximeters dhe 20 makina elektrokardiografike Ministrisë së Shëndetësisë në mbështetje të sistemit shëndetësor. (Live stream on facebook.com/EuropeanUnionInKosovo, ora 10:00)

- Mbahet mbledhja e Komitetit për Politikë dhe Financa e Komunës së Prizrenit. (Salla e mbledhjeve të Kuvendit Komunal në Shtëpinë e Bardhë, ora 10:00)

-  Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike shqyrton raportin e auditimit për Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Ministrinë e Diasporës dhe Investimeve Strategjike. (Salla e seancave plenare, ora 10:00)

- Mbahet takimi konsultativ rreth procesit për përgatitjen e programit të reformave në ekonomi 2021 - 2023. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P 38, ora 13:30)