04 Dhjetor 2022

Vazhdon festivali i volejbollit për fëmijë me organizimin në Prishtinë

Prishtinë, 2 tetor - Iniciativa me festivalin e volejbollit për fëmijë, i organizuar nga Federata e Volejbollit të Kosovës (FVK), në kuadër të projektit të Federatës Evropiane të Volejbollit "CEV School Project", ka vazhduar nëpër lokacione tjera të Kosovës, derisa së fundmi qendër ka pasur Prishtinën.

Plot pesë shkolla të volejbollit kryeqytetase morën pjesë. Rreth 80 fëmijë shijuan kënaqësinë që ofron volejbolli duke u argëtuar dhe miqësuar së bashku

Pjesë e eventit ishin edhe presidenti i FVK-së, Bahri Gjinovci dhe sekretari i përgjithshëm, Valon Nikqi.

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 dhjetor 2022

- Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me Ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati dhe Ministrin e Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, prezantojnë buxhetin për vitin 2023 para qytetarëve të Komunës së Gjakovës. (Shkolla e Muzikës “Prenk Jakova”, Gjakovë, ora 15:00)