31 Maj 2020

UEFA 2016 - Franca, Italia dhe Turqia kandidat për KE 2016

Paris, 9 shkurt - Kandidat për organizimin e EURO 2016 në futboll janë Franca, Italia  dhe Turqia. Këtë lajm sot e bëri të ditur UEFA.

Përfaqësuesit e këtyre tri shteteve, kandidaturën e tyre do të bëjnë zyrtare të hënën më 15 shkurt, kur në selinë e UEFA-së në Nion, në një ceremoni zyrtare do të dorëzojnë edhe aplikimet e tyre për të qenë kandidat të mundshëm për organizimin e këtij evropiani.

Vendimin për vendin organizator të EURO 2016, UEFA do ta merë më 25 maj në Gjenevë.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 30 Maj 2020

- Instituti Demokratik i Kosovës / Transparency International Kosova organizon konferencën për media ku do të shpalosen gjetjet preliminare nga monitorimi i aktiviteteve të prokurimit të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë kohës së pandemisë. (Hotel Sirius, ora 11:00)

 

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media. (Zyret e qendrore të Vetëvendosje, ora 17:00)