22 Korrik 2019

Totti jep dorëheqje nga roli i tij si drejtor "Roma"

Romë, 18 qershor - Legjenda e "Romës" Francesco Totti ka dhënë dorëheqjen nga roli i tij si drejtor, duke i dhënë fund lidhjes 30-vjeçare me klubin.

42-vjeçari thotë se ai kurrë nuk ishte përfshirë në vendimmarrjen e vërtetë në klub.

"Kurrë nuk pata rastin të shprehem. Ata kurrë nuk më përfshinë në ndonjë projekt teknik. Në vitin e parë kjo mund të ndodhë."

"Në të dytin e kuptova se çfarë dëshiroja të bëja dhe ne kurrë nuk u mblodhëm bashkë, nuk e ndihmuam njëri-tjetrin, edhe sepse ata i dinin synimet e mia, dëshirën time për t'i dhënë shumë këtij ekipi dhe këtij klubi. Por, të jem i sinqertë, ata kurrë nuk e donin këtë."

Totti e kaloi të gjithë karrierën e tij profesionale te "Roma" dhe u tërhoq në vitin 2017.

Ai njoftohet se kishte marrëdhënie të këqija me pronarët amerikanë të klubit.

"Roma" u rendit e gjashta në sezonin e fundit dhe nuk arriti të kualifikohet për në Ligën e Kampionëve.

Ikja e Tottit pason atë të ish-shokut të ekipit Daniele de Rossi, i cili u largua nga klubi në fund të sezonit të kaluar pas 18 vjetësh.

Kalendari

Ngjarjet e datës 22 korrik 2019 - Oda Ekonomike e Kosovësdo të mbajë kon ferencën e rradhës për media lidhur me informimin e qytetarëve, institucioneve dhe gjithë publikut për tema të rëndësishme që prekin komunitetin biznesor. (Objekti i Odës Ekonomike të Kosovës, ora 10:00)

- Federata e Çiklizmit të Kosovës mban konferencë për media për të informuar për garën ndërkombëtare te Rrethit të Kosovës në Çiklizëm e cila këtë vit është edhe garë poentuese sipas kritereve të UCI-t për çiklistët pjesëmarrës. (Hotel Sirius, ora 11:00)

- Prokuroria Themelore në Prizren, organizon konferencë për media lidhur me çështjen “Abi Çarshia”. (Prokuroria Themelore në Prizren, rruga William Walker pn., ora 11:00)

- Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini, Sporte, Inovacion dhe Ndërmarrësi mblidhet për tëe diskutuar lidhur me situatën e krijuar pas Vendimit të Këshillit Shtetëror të Cilësisë. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N 302, ora 13:00)

- Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në shënimin e ditëlindjes dhe inicimit të ndërtimit të bustit për Senatorin Bob Dole. (Rruga “Bob Dole”, Lagjja Dardania, Prishtinë, ora 14:00)

- Komuna e Prizrenit mban konferencë për shtyp, lidhur me reagimet e fundit për rastin "Abi Çarshia". (Shtëpinë e Bardhë në Prizren, ora 15:30)
 
- Me rastin e gjobes së shqiptuar ndaj qytetarës së Prishtinës Aida Gashi për të qeshurat e saj, grupi 'Të Qeshim së Bashku' organizon një protest qesharake, me moto 'të qeshim me zë të lart, Prishtina ka nevoje për të qeshurat tona'. (Sheshi Zahir Pajaziti, ora 23:30)