26 Tetor 2020

Sevilla - Atletico Madridi në finale të kupes

Madrid, 13 shkurt - Edhe pse ka pësuar humbje me rezultat 3-2 si mysafir i Racing Santanderit, Atletico Madridi është kualifikuar në finale të Copa del Rey, falë fitores së thellë në ndeshjen e parë gjysmëfinale. “Jorganxhinjtë” përballjen e parë e kishin fituar me rezultatin 4:0.

Ndërkohë gjatë kësaj fundjave  në La Liga, në program janë ndeshjen e javës së 22-të.  Fundjavën e futbollit spanjoll në ALSAT-M të shtunën në ora 20:00 do ta hapin Herez – Real Madrid, ndërsa dy orë më vonë në transmetim të drejtpërdrejtë  do të mund të ndiqni përballjen mes Viljarealit dhe Atletik Bilbaos.

Të dielën  në program janë gjashtë përballjet tjera, ndërsa në Alsat –M, në transmetim direkt në ora 19:00  do të ndiqni takimin mes Seviljes dhe Osasunës. Kryendeshjen e javës mes Atletiko Madridit dhe Barcelonës si ritransmetim mund ta ndiqni në orën 23.

 

Duke filluar nga kjo javë drejtuesit e Primera Divizionit, kanë vendosur që disa ndeshje të zhvillohen edhe gjatë ditës së hënë dhe të parët që do të luajnë të hënë janë futbollistët e Tenerifes dhe Majorkës.

Sporting G - Valencia
Xerez - Real Madrid
Villarreal - Athletic Bilbao
Espanyol - Deportivo La Coruna
Getafe - Almeria
Racing S - Malaga
Valladolid - Zaragoza
Sevilla - Osasuna
Atletico M - Barcelona
Tenerife - Mallorca

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Tetor 2020  - Komisioni Hetimor Parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë interviston ish-Zëvendës Drejtorin Menaxhues në AKM, Ahmet Shala. (Ndërtesa e Kuvendit, N204, ora 10:00)

- Ministria e Punëve të Brendshme, respektivisht Agjencia e Regjistrimit Civil, organizon ceremonin e lëshimit te vulës apostile dhe verifikuese edhe në Komunën e Pejës në të cilën do të jetë edhe ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Agim Veliu. (Qendra për Pajisje me Dokumente në  Komunën e Pejës, ora 11:00)

- Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë së virusit COVID-I9 nga ana e Qeverisë së Republikës së Kosovës njoftohet me dëshmitë e dëshmitarëve të ekipesë vullnetare në Qendrën Karantinë në Prishtinë. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C203, ora 11:00)

- Vazhdon seanca gjyqësore me shpalljen e aktgjykimit, lidhur me rastin e T.L. i akuzuar për veprën penale Vrasje e rëndë dhe veprën penale Mbajtja në pronësi, kontroll  ose posedim të paautorizuar të armëve. (Gjykata Themelore në Ferizaj, kati I-rë, salla nr.2, ora 11:00)

- Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, viziton nesër Komunën e Gjilanit. (Teatri i Gjilanit, ora 11:00)

- Komisioni Hetimor Parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë interviston ish- nëtarin e Bordit të AKM-së, përfaqësues i sindikatave të punëtorëve. (Ndërtesa e Kuvendit, N204, ora 11:00)

- Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C-301, ora 14:00)

- Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë së virusit COVID-I9 nga ana e Qeverisë së Republikës së Kosovës njoftohet me dëshmitë e dëshmitarëve Vlora Hasimja, Mjeke nga Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare dhe Lume Sopjani, Infermiere, QKMF. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C203, ora 12:30)