07 Tetor 2022

Ronaldo merr 1.6 milionë dollarë për një postim në Instagram!

Madrid, 2 korrik - Cristiano Ronaldo është njeriu më me vlerë në botë në Instagram, pasi ylli i Juventusit fiton më shumë se kushdo tjetër në planet përmes postimeve të sponsorizuara.

Sulmuesi i Juventus merr nga reklamuesit 1.6 milionë dollarë për një postim në llogarinë e tij, sipas kompanisë analitike të rrjeteve sociale Hopper HQ. Fituesi pesë herë i "Topit të Artë" ndiqet nga plot 308 milionë persona në Instagram.

Ronaldo ka zbritur nga froni aktorin e famshëm  Dwayne "The Rock" Johnson, i cili mbante vendin e parë.

Johnson ka 250 milion ndjekës në Instagram dhe merr rreth 1.52 milion dollarë për një postim, ndërsa ylli i popit Ariana Grande me 1.51 milion dollarë renditet e treta në listë.

Lionel Messi, rivali historik i Ronaldos, është i vetmi sportist tjetër në 10-shën më të mirë.

Argjentinasi, i cili ka 224 milion ndjekës, merr deri në 1.1 milion dollarë për një postim, duke e vendosur atë të shtatin në listën e më të paguarve.

10 të famshmit që marrin milionat për një postim në Instagram

1. Cristiano Ronaldo, 308 milion ndjekës - pak më shumë se 1.6 milion dollarë për postim

2. Dwayne "The Rock" Johnson, 250 milion ndjekës, 1.52 milion dollarë për postim

3. Ariana Grande, 247 milion ndjekës, 1.51 milion dollarë për postim

4. Kylie Jenner, 244 milion ndjekës, 1.49 milion dollarë për postim

5. Selena Gomez, 241 milion ndjekës - 1.46 milion dollarë për postim

6. Kim Kardashian, 232 milion ndjekës - 1,41 milion dollarë për postim

7. Lionel Messi, 224 milion ndjekës - 1.16 milion dollarë për postim

8. Beyonce Knoëles, 189 milion ndjekës - 1.14 milion dollarë për postim

9. Justin Bieber, 180 milion ndjekës - 1.11 milion dollarë për postim

10. Kendall Jenner, 172 milion ndjekës - 1,05 milion dollarë për postim

Burimi: Hopper HQ

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 tetor 2022 - Komisioni i posaçëm për shqyrtimin e kandidatëve për emërim në Gjykatën Kushtetuese shqyrton nominimet e kandidatëve për gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese lidhur me përmbushjen e kushteve të parapara me Kushtetutë dhe Ligj. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C301, ora 9:00)

- Ministria e Zhvillimit Rajonal dhe Caritas Zviceran në Kosovë lansojn thirrjen “Projektet Investuese të Diasporës” në kuadër të projektit “Veprimi i Komunave për Riintegrim dhe Diasporë – MARDI”. (Ndërtesën Qeverisë, salla P38, ora 9:30)

 - Kuvendi i Republikës së Kosovës mban seancë plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

- Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë, Haki Abazi mban konferencë për medie lidhur me qëndrimet dhe vlerësimet për proceset e rëndësishme nëpër të cilat po kalon vendi. (Holli i Kuvendit të Kosovë, ora 10:00)

- Rrjeti i Grave të Kosovës dhe Fondi i Kombeve të Bashkuara për Popullsinë publikojnë përmbledhjen e politikave 'Dispozitat për koston e lejes së lindjes, atësisë dhe pushimit prindëror në Ligjin e Punës', të shkruar nga Dita Dobranja në emër të RrGK-së. (Hotel Sirus, ora 10:00)

- OJQ Aktiv organizon prezantimin e “Udhëzuesin për verifikimin bazë të informacionit mediatic” i cili është i dedikuar kryesisht për komunitetin serb të Kosovës. (Qendra e Energjisë Qytetare në Mitovicën e Veriut, ora 11:00)

- Sekretari Gjeneral i FIBA Andreas Zagklis takohet me Ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës, Hajrulla Çeku. (Ndërtesa e Ministrisë së Kulturës, ora 11:00)