05 Gusht 2020

Robben nënshkruarn me skuadrën e Groningenit

Londër, 28 qershor - Arjen Robben edhe zyrtarisht është rikthyer në futboll.

Holandezi, pasi u largua nga Bayern Munich paralajmëroi pensionimin e tij nga futbolli, mirëpo ish-ylli i Chelseat dhe Real Madrid është rikthyer pas disa muajsh.

Robben ka nënshkruar me skuadrën e Groningenit në moshën 36 -vjeçare për sezonin 2020-2021.

Një gjë të tillë e ka konfirmuar edhe vetë klubi holandez në faqen zyrtare.

Kalendari

Ngjarjet e datës 6 Gusht 2020 - Mbahet mbledhja e rregullt e Kuvendit të Komunës së Prizrenit. (Tek Shtëpia e Kulturës “Xhemajli Berisha”, ora 10:00)

- Ministri i Punëve të Brendshme Agim  Veliu, Ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi dhe Ministri i Bujqësisë Besian Mustafa vizitojnë komunën e Istogut. (Zyra e Kryetarit të Istogut, ora 11:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media. (Oborri i Kuvendit të Kosovës, ora 12:00)

- Nënshkruhet Memorandum Bashkëpunimi mes drejtorëve të organizatave ETEA dhe The Library Project Kosovo dhe drejtorëve të Drejtorive Komunale të Arsimit te Prishtinës, Gjilanit dhe Obiliqit. (Hapësirat Qendrës për Edukim dhe Kulturë "Libart", objekti i bibliotekës "Hivzi Sulejmani" në lagjen "Dardania", ora 14:00)