22 Gusht 2019

Real Madrid i ofron Kaka-në Juventusit

Madrid, 5 shkurt - Real Madrid dhe Kaka janë venë në qënder të vemendjes prej disa javesh për shkak të formes së dobet që po kalon braziliani.

Dje u mesua se ai vuan nga një dhimbje kronike në ije, ndërsa sot publikohet një tjetër lajm i pabesueshem. Sipas mediave, Reali ia ka ofruar sulmuesin Juventusit, për të marrë nga bardhëzinjtë Diegon dhe mbrojtësin Chiellini.

Por gjithësesi këto janë vetëm zera pasi Juventus nuk ka ndermend të heqë dorë nga dy elemente thelbësore të skuadres, ndërsa Kaka e shikon rikthimin në Itali vetëm me një fanelë, atë të Milanit.

Nga ana tjetër, e hapur qëndron edhe pista e Premier League ku Chelsea dhe Manchester City nuk e kanë fshehur asnjëherë dëshiren për të marrë në skuader asin brazilian që i kushtoi plot 65 milionv euro Realit të Madridit.

Kalendari

Ngjarjet e datës 22 gusht 2019

- Mbahet seanca plenare e Kuvendit të Republikës së Kosovës në të cilën do të behët shqyrtimi i propozimit të Grupit të deputetëve për shpërndarjen e Legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

- Komuna e Prishtinës organizon vendosjen e pesë njësive shtesë të pemëve për pastrimin e ajrit në sheshin "Zahir Pajaziti" ku do të jetë prezent dhe Kryetari i Komunës, Shpend Ahmeti. (Sheshi i 'Zahir Pajazitit', ora 10:00)

 - Mbahet dita e tretë e Etnofestit në të cilën do të mbahet punëtoria kreative, instalacione me atelje te pikëtorëve dhe skulptorëve, punime artizanale, etj. (Ambientet e Etnofestit në fshatin Kukaj, ora 10:30)

- Kryetari i Komunës se Istogut, Haki Rugova do të organizojë dëgjimin me qytetarë për Draft Buxhetin Komunal për vitet 2020-2022. (Salla e Kuvendit Komunal në Istog, Kati III, ora 11:00) 

- Kryetari i Komunës së Prizrenit Mytaher Haskuka do të pret në takim anëtarin e Parlamentit Britanik, John Grogan ku pas takimit do të ketë edhe një konferencë të përbashkët për media. (Shtëpia e Bardhë në Prizren, ora 13:00)

- Aleanca Franceze e Prishtinës, Kino Armata dhe Termokiss organizojnë së bashku edicionin e parë të festivalit "Kino nshehër". (Termokis, ora 20:00)