22 Shtator 2019

PSG interesohet për të blerë Edin Dzeko

Paris, 10 maj - “France Football” publikoi sot se Paris Saint German (PSG) ka shfaqur interes për të blerë sulmuesin e Romës, Edin Dzeko.

Francezët kanë ndërmend të lejojnë largimin e Edison Cavanit këtë verë dhe kanë piketuar sulmuesin e Romës si zëvendësues të uruguajanit.

Kontrata e boshnjakut me Romën skadon në verën e vitit 2020, ndaj verdhekuqtë janë të predispozuar ta shesin këtë vit për të mos e humbur me parametra zero.

Kalendari

Ngjarjet e datës 22 shtator 2019

- Federata e pingpongut të Kosovës zhvillon garat ekipore në Superligën e Meshkujve. (Pallati i Sporteve në Prishtinë, ora 10:00)

- Instituti i Kosovës për Drejtësi me përkrahje të Departamentit të Shtetit Amerikan - Byrosë së Narkotikëve Ndërkombëtar dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit dhe NED-it, , do të mbajë konferencë për media, në të cilën do publikohet raporti: “Drejtësia administrative në Kosovë, ligji VS praktika”. (Hotel Sirius, ora 10:30)

- Përmbylljes Java e Kosovës për Zhvillim të Qendrueshëm dhe Java Europiane e Mobilitetit. (Tek monumenti Newborn, ora 12:30)

- Partia e Drejtësisë do të shënojë njëzet vjetorin e themelimit të Partisë. (Salla e Kuqe të Pallatit të Rinisë e Sporteve, ora 14:00)