20 Shtator 2020

Paulo Dybala i Juventusit del pozitiv për koronavirus

Torino, 22 mars - Futbollisti argjentinas Paulo Dybala i skuadrës Juventus, një prej ekipeve të Serie A të Ligës së Parë të Italisë, rezultoi pozitiv me virusin Kovid-19.

Klubi i Juventusit konfirmoi në një komunikatë të fundit për shtyp sePaulo Dybala rezultoi pozitiv dhe është izoluar vullnetarisht.

Në deklaratën e Juventusit bëhet e ditur se Dybala nuk ka simptoma dhe gjendja e tij shëndetësore është e mirë.

Pas Daniele Ruganit dhe Blez Matuidi, Dybala është lojtari i tretë i Juventusit i konfirmuar me koronavirus.

Kalendari

Ngjarjet e datës 20 Shtator 2020

- Forumi Ballkanik në emër të Platformës së Shoqërisë Civile për Demokraci dhe të Drejtat e Njeriut mban konferencë për shtyp në të cilën publikon raportin hulumtues, që është një vështrim mbi progresin e bërë nga 6 vendet e Ballkanit Perëndimor drejt zbatimit të zotimeve të tyre që nga Samiti i Ballkanit Perëndimor në Londër (2018) dhe Poznań (2019), të zhvilluara në kuadër të Procesit të Berlinit të nisur në vitin 2014. (Zyret e Forumit Ballkanik Rr. Tirana, C4/2 LAM B-N2 11-1, banesat e bardha të Prime Group, afër Euro Printy, ora 13:00)
 
- Lëvizja Vetëvendosje mban konferencë për media. (Zyret e LV-së në Arbëri, ora 14:00)