20 Shtator 2020

Mourinho do të qëndrojë në United deri në ditën e fundit të kontratës

Manchester, 23 tetor - Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka mohuar informacionet e disa mediave se mund të braktisë bankinën e gjigandit anglez dhe gjatë ditëve në vijim sërish të bëhet trajner i Real Madridit.

“Këtu jam i lumtur, dhe momentalisht mendoj vetëm për Manchester United. Dëshiroj të mbetem deri në ditën e fundit të kontratës, po edhe më gjatë”, tha Mourinho.

Lojtarët e Manchester United, më 23 tetor në Old Trafford, luajnë xhiron e tretë të Ligës së Kampionëve kundër Juventusit, në të cilën Mourinho shpreson se ekipi i tij mund të fitojë dhe të marrë pozitën e liderit nga "Zonja e Vjetër".

Kalendari

Ngjarjet e datës 20 Shtator 2020

- Forumi Ballkanik në emër të Platformës së Shoqërisë Civile për Demokraci dhe të Drejtat e Njeriut mban konferencë për shtyp në të cilën publikon raportin hulumtues, që është një vështrim mbi progresin e bërë nga 6 vendet e Ballkanit Perëndimor drejt zbatimit të zotimeve të tyre që nga Samiti i Ballkanit Perëndimor në Londër (2018) dhe Poznań (2019), të zhvilluara në kuadër të Procesit të Berlinit të nisur në vitin 2014. (Zyret e Forumit Ballkanik Rr. Tirana, C4/2 LAM B-N2 11-1, banesat e bardha të Prime Group, afër Euro Printy, ora 13:00)
 
- Lëvizja Vetëvendosje mban konferencë për media. (Zyret e LV-së në Arbëri, ora 14:00)