03 Qershor 2020

MKRS do të ndërtojë stadiumin dhe palestrën sportive në Dragash

Dragash, 3 gusht - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka njoftuar se ministri Kujtim Gashi do të vizitojë komunën e Dragashit me ç'rast do te takohet me kryetarin e Komunës së Dragashit, Shaban Shabani.

Më ketë rast në ambientet e komunës Minstri Gashi dhe kryetari Shabani do të nënshkruajnë  dy memorandume bashkëpunimi në fushën e sportit “Ndërtimi i Palestrës Sportive në Dragash” dhe “Ndërtimi i Stadiumit në Dragash” 

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 Qershor 2020

- Mbahet mbledhja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë ku raporton Drejtorit te AKI-së Kreshnik Gashi lidhur me gjendjen e sigurisë gjate periudhës se pandemisë dhe situatën aktuale. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 10:00)  

- Kuvendi i Kosovës mban seancë për votimin  për votimin e Qeverisë. (Kuvendi i Kosovës, ora 11:00) 
   
- Komiteti Olimpik i Kosovës nënshkruan kontratën për Bursën Olimpike Tokyo 2020 me mundësin, Egzon Shala. (Zyret e KOK-ut në Shtëpinë e Sportit, 13:00)