24 Qershor 2018

Ministri Gashi viziton Federatën e Futbollit të Kosovës

Prishtinë, 11 janar - Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), Kujtim Gashi, do të vizitojë Federatën e Futbollit të Kosovës (FFK).
 
Ministri do të takohet me kryetarin Fadil Vokrri dhe drejtuesit e FFK-së.

Në takim do të diskutohet për infrastrukturën sportive në sportin e futbollit, për objektin në të cilën është e vendosur FFK-ja dhe për mbarëvajtjen e organizimit të futbollit në vendin tonë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Qershor 2018

- NISMa Socialdemokrate mban Kuvendin e dytë të Punës. (Hotel Emerald, ora 14:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media. (Zyret e Vetevendosjes, ora 14:00)

- Federata e pingpongut të Kosovës do të organizojë Turneun në pingpong për ditën e Çlirimit. (Prishtin, ora 10:00)