29 Mars 2020

Milan Skriniar arrinë vlerën në 90 milionë euro

Milano, 23 shkurt - Mbrojtësi i Interit Milan Skriniar është një “xhevahir” i vërtetë jo vetëm në fushë, por dhe në aspektin financiar.

Media italiane e futbollit “Calciomercato” mëson se drejtuesit zikaltër e kanë rritur vlerën e futbollistit sllovak në 90 milionë euro.

Manchester City dhe Barcelona nuk pranojnë të heqin dorë nga Skriniar, pavarësisht rritjes së kartonit të tij me 25 milionë euro.

Edhe pse verën e kaluar trajneri Antonio Konte refuzoi të shitej Skriniar, këtë herë italiani mund të ndryshojë mendim duke parë shifrën e madhe që Interi mund të përfitojë nga shitja e 25-vjeçarit.

Ndryshe nga Barcelona, e cila heziton të shpenzojë një shifër të konsiderueshme për Skriniarin, Manchester City është i gatshëm të shpenzojë pa problem një shifër të tillë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 28 mars 2020

- Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri viziton Drejtorinë e Arsimit për ta parë procesin e mësimit online. (Dejtoria e Arsimit në Gjilan, ora 10:30)

- Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri mban takim me Komitetin për mbrojtje dhe shpëtim kundër Covid-19 dhe Qendrën Operative Emergjente (Kampsui i Shkollave të Mesme në Gjilan, ora 11:00)

 

- Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia e PDK-së në Prishtinë, ora 16:30.