22 Gusht 2019

Marcelo nënshkruan kontratë të re, deri në vitin 2015 me Realin

Madrid, 7 shkurt - Mesfushori brazilian i Realit të Madridit, Marselo Vieira ka nënshkruar marrëveshje të re me gjigantin spanjoll Real Madrid, ka konfirmuar vetë klubi.

 

Mbrojtësi brazilian Marcelo ka vazhduar kontratën me klubin mbretëror për pesë vite të tjera, saktësisht deri në vitin 2015.

Braziliani 21-vjeçar është një ndër futbollistët kyç te skuadra e trajnerit Manuel Pelegrini ku luan me mjaft sukses si një anësor dhe si një mesfushor i majtë.

Braziliani, i cili mund të luajë edhe si anësor, ka qenë në Madrid që nga transferimi i tij nga Fluminense në janar të vitit 2007 dhe ka qenë aktiv në ekipi që nga largimi i Roberto Carlos drejt Fenerbahces në atë verë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 22 gusht 2019

- Mbahet seanca plenare e Kuvendit të Republikës së Kosovës në të cilën do të behët shqyrtimi i propozimit të Grupit të deputetëve për shpërndarjen e Legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

- Komuna e Prishtinës organizon vendosjen e pesë njësive shtesë të pemëve për pastrimin e ajrit në sheshin "Zahir Pajaziti" ku do të jetë prezent dhe Kryetari i Komunës, Shpend Ahmeti. (Sheshi i 'Zahir Pajazitit', ora 10:00)

 - Mbahet dita e tretë e Etnofestit në të cilën do të mbahet punëtoria kreative, instalacione me atelje te pikëtorëve dhe skulptorëve, punime artizanale, etj. (Ambientet e Etnofestit në fshatin Kukaj, ora 10:30)

- Kryetari i Komunës se Istogut, Haki Rugova do të organizojë dëgjimin me qytetarë për Draft Buxhetin Komunal për vitet 2020-2022. (Salla e Kuvendit Komunal në Istog, Kati III, ora 11:00) 

- Kryetari i Komunës së Prizrenit Mytaher Haskuka do të pret në takim anëtarin e Parlamentit Britanik, John Grogan ku pas takimit do të ketë edhe një konferencë të përbashkët për media. (Shtëpia e Bardhë në Prizren, ora 13:00)

- Aleanca Franceze e Prishtinës, Kino Armata dhe Termokiss organizojnë së bashku edicionin e parë të festivalit "Kino nshehër". (Termokis, ora 20:00)