19 Janar 2020

Maradona jep dorëheqje si trajner i klubit argjentinas Gimnasia

Buenes Aires, 22 nëntor - Diego Armando Maradona ka dhënë dorëheqjen si trajner i klubit argjentinas të kategorisë së parë "Gimnasia" pas vetëm dy muajsh në krye të tij, ndërsa ekipi është drejt rënies prej kategorisë.

"Gimnasia" ndodhet në vendin e 22-të të tabelës. Gjatë tetë ndeshjeve me trajner legjendën e futbollit botëror, ekipi arriti tre fitore dhe pesë humbje.

Largimi i Maradonës është tashmë një ngjarje e përsëritur në karrierën e tij si trajner. Nga gjashtë ekipet që ai ka drejtuar, vetëm në një rast puna e tij zgjati më shumë se një vit.

Mediet argjentinase thonë se Maradona po kalon një periudhë të vështirë personale dhe ka po ashtu edhe probleme shëndetësore.

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 janar 2020 - Federata e Futbollit e Kosovës do të fillojë projektit zhvillimor “Elite Youth Development Programme U15”, i cili do të realizohet në të gjitha regjionet. (Fusha e mbuluar “Prince” në lagjen Arbëri në Prishtinë, ora 9:00)

- Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj merr pjesë në Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”. (Qendra “BogdaniPolis”, Katedralja “Shën Nënë Tereza”, ora 10:00)

- Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, do të marrë pjesë në Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”.  (Qendra “Bogdanpolis” në Prishtinë, ora 10:00)

- Teatri i Qytetit të Prishtinës 'Dodona' shfaq premierën për fëmijë “Fjalët magjike” nga Alba Loxha e në regji të Shkurtë Aliut e cila trajton nevojën e përdorimit të fjalëve magjike: “më fal”, “të lutem”, “faleminderit” etj., nga fëmijët. (Teatri Dodona, ora 12:00)