21 Janar 2022

Manchester City i interesuar në yllin e Atletico Madridit, Joao Felix

Manchester, 8 dhjetor - Manchester City pritet që të bëjë një lëvizje për sulmuesin e Atletico Madridit Joao Felix në fund të këtij sezoni, raporton “Fichajes”.

Felix raportohet që nuk është i lumtur me situatën momentale në Spanjë pasi që trajneri i Atletico Madridit Diego Simeone nuk është duke i ofruar minutazhë të mirë, përcjell KosovaPress.

Tani, spekulohet se Manchester City dëshiron që ta transferojë Felix, i cili kaloi nga Benfica te Atletico për një shumë rekorde afro 125 milionë euro, dhe dëshiron që ta bëjë yllin portugez blerjen e parë të afatit kalimtar të transferimeve në verë, në mënyrë për ta filluar procesin e rindërtimit të skuadrës.

Këtë sezon, Joao Felix ka arritur të bëjë 12 paraqitje në të gjitha garat për Atletico Madridin, duke kontribuar me një gol dhe dy asistime për kampionin spanjoll.

Kalendari

Ngjarjet e datës 21 janar 2022

- Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale diskuton për punën e Këshillit për Objektivat e Zhvillimit të Qëndrueshëm. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N303, ora 9:00)

- Kuvendi i Republikës së Kosovës vazhdon seancën plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

- Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku me bashkëpunëtorë bën homazhe te varri i Presidentit Historit Ibrahim Rugova, me rastin e 16 vjetorit të vdekjes së tij. (Velani, ora 10:00)

- Për nder të 23 vjetorit të rënies së dëshmorëve të kombit Skender Rexhepi dhe Fitim Duraku Komuna e Rahovecit dhe Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës do të bëj homazhe dhe nderime te vendi i rënies. (Fortesë, ora 11:00)

- Lëvizja FOL vazhdon serinë e debateve FOL Hapur me Zëvendës Ministri i Mbrojtjes Shemsi Syla. (Ambientet e Hotel Sirius, ora 11:00)

- Komuna e Gjilanit organizon Akademi përkujtimore për Presidentin Ibrahim Rugova. (Teatri i qytetit të Gjilanit, ora 14:00)