01 Korrik 2022

Lukaku, dëshiron të rikthehet te Interi

Ohër, 7 korrik - Sulmuesi i Chelsea, Romelu Lukaku, dëshiron të rikthehet te Interi.

Sipas “Corriere della Sera”, që nga fundi i vitit të kaluar, belgu ka telefonuar vazhdimisht me ish-lojtarët e tij, trajnerët, si dhe drejtuesit e klubit të Milanit.

Ai është i gatshëm të heqë dorë nga një e treta e pagës aktuale për të luajtur sërish në Itali.

Një transferim te Lukaku është i mundur në formën e një huazimi dyvjeçar, por deri më tani përfaqësuesit e “Nerazzurrëve“ nuk do të bëjnë ndonjë lëvizje formale.

Vihet re se 29-vjeçari është gati të bëjë të gjitha gjasat për t’ia përcjellë pozicionin e tij drejtuesve të rinj të Chealse dhe synon të refuzojë çdo propozim nga të gjitha klubet përveç Interit.

Kalendari

Ngjarjet e datës 1 korrik 2022 - Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri mban Konferencë për media. (Para ndërtesës së Gjykatës Kushtetuese, ora 9:30)

- Kuvendi i Republikës së Kosovës vazhdon seancën plenare. (Ndërtesa e Kuvendit, ora 10:00)

- Ministria e Mbrojtjes organizon ceremonin e diplomimit të kadetëve të Gjeneratës 2022 të Akademisë së Mbrojtjes - Qendrës për Studime Universitare të FSK-së “Wesley Clark”. (Kazerma “Adem Jashari” në Prishtinë, ora 10:00)

- Nën organizimin e Federatës Sindikale te Sektorit Privat te Kosovës shoqata e autobusëve të Mitrovicës dhe Vushtrrisë do të protestojnë para Ministrisë së Infrastrukturës dhe Transportit për mos krijimin e kushteve për punë. (Para Ministrisë së Infrastrukturës, ora 10:00)

- Instituti Kosovar për Qeverisje Lokale mban konferencën me temën “Ndikimi i ndryshimeve të Kuvendeve Komunale në kualitetin e politikave lokale” ku do të prezantohet hulumtimi mbi pasqyrimin e përbërjes së Kuvendeve Komunale. (Hotel Sirius, nga ora 10:00)

-OJQ AKTIV dhe platforma OPEN organizon prezantimin e rezultateve të hulumtimit “Regjistrimi i popullsisë nga këndvështrimi i komunitetit serb në Kosovës”. (Qendra e Energjisë Qytetare në Mitrovicën e Veriut, ora 11:00)

- Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me procesin e vendimmarrjes në sektorin e energjisë për periudhën 2006-2022 voton listën e dëshmitareve qe do të ftohen për intervistim si dhe shqyrton CV-te për angazhim të eksperteve. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N204, ora 14:00)