07 Tetor 2022

Luka Jovic i padëshiruar edhe nga Ancelotti

Romë, 7 korrik - Luka Jovic është i bindur se ai do të jetë në gjendje të qëndrojë te Real Madrid këtë vit, por realiteti është se ai është në listën e largimeve dhe klubi madrilen po punon për t’i gjetur destinacionin e ri.

Megjithëse serbi shpreson të bindë Ancelottin, trajneri italian tashmë duke se e ke vandosur për të mos e bërë pjesë të planeve të tij për sezonin e ri.

Trajneri nuk dëshiron lojtarë që nuk ka ndërmend t’i përdorë, jo vetëm për të mirën e ekipit por edhe për vetë futbollistët.

Tani për tani, opsioni më i mirë i Jovic është kthimi në Eintracht. Nëse jo, Monaco dhe Milan janë ende të interesuar ta shtojnë atë në skuadrat e tyre përkatëse.

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 tetor 2022 - Komisioni i posaçëm për shqyrtimin e kandidatëve për emërim në Gjykatën Kushtetuese shqyrton nominimet e kandidatëve për gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese lidhur me përmbushjen e kushteve të parapara me Kushtetutë dhe Ligj. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C301, ora 9:00)

- Ministria e Zhvillimit Rajonal dhe Caritas Zviceran në Kosovë lansojn thirrjen “Projektet Investuese të Diasporës” në kuadër të projektit “Veprimi i Komunave për Riintegrim dhe Diasporë – MARDI”. (Ndërtesën Qeverisë, salla P38, ora 9:30)

 - Kuvendi i Republikës së Kosovës mban seancë plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

- Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë, Haki Abazi mban konferencë për medie lidhur me qëndrimet dhe vlerësimet për proceset e rëndësishme nëpër të cilat po kalon vendi. (Holli i Kuvendit të Kosovë, ora 10:00)

- Rrjeti i Grave të Kosovës dhe Fondi i Kombeve të Bashkuara për Popullsinë publikojnë përmbledhjen e politikave 'Dispozitat për koston e lejes së lindjes, atësisë dhe pushimit prindëror në Ligjin e Punës', të shkruar nga Dita Dobranja në emër të RrGK-së. (Hotel Sirus, ora 10:00)

- OJQ Aktiv organizon prezantimin e “Udhëzuesin për verifikimin bazë të informacionit mediatic” i cili është i dedikuar kryesisht për komunitetin serb të Kosovës. (Qendra e Energjisë Qytetare në Mitovicën e Veriut, ora 11:00)

- Sekretari Gjeneral i FIBA Andreas Zagklis takohet me Ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës, Hajrulla Çeku. (Ndërtesa e Ministrisë së Kulturës, ora 11:00)