29 Maj 2020

Lojtarët e Realit dhe Barcelonës kthehen në stërvitje

Madrid, 6 maj - Futbollistët dhe stafi teknik i Real Madrid dhe Barcelona janë kthyer ditën e sotme në stërvitje, duke nisur kështu “normalitetin e ri”.

Të gjithë ju nënshtruan tamponit dhe testimeve fizike dhe më pas u larguan.

Shumë prej futbollistëve, përfshirë Leo Messin, u panë brenda makinës pa maska dhe doreza, ndërsa në fotot brenda qendrës stërvitore të gjithë lojtarët shihen me mjetet mbrojtëse, pasi aty janë të detyrueshme.

Kalendari

Ngjarjet e datës 29 Maj 2020

- Mbahet mbledhja e jashtëzakonshme e Kuvendit Komunal të Prizrenit, e thirrur nga kryesuesi i Kuvendit. (Salla e shtëpisë së kulturës "Xhemajli Berisha", ora 10:00)

- Mbahet mbledhje e Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike, shqyrëtohet  raporti vjetor i përformancës se Zyrës Kombëtare të Auditimit për vitin 2019. (Kuvendi i Kosovës, salla N302, ora 10:00)

- Mbahet mbledhja e pestë e rregullt e Kuvendit Komunal të Rahovecit për vitin 2020, në të cilën do të bëhët shqyrtimi i propozim vendimit për bartjen e tejkalimit të të hyrave vetanake nga viti 2019.  (Salla e mbledhjeve të Kuvendit Komunal, në objektin e ri të komunës, ora 10:00)

- Mbahet mbledhja e radhës e Këshillit Gjyqësor të Kosovës. (Objekti i KGjK-së, ora 14:00)