19 Shtator 2020

Liverpul, Benitez mund të largohet

Liverpul, 3 maj - Rafael Benitez mund të largohet nga Liverpuli në fund të këtij sezoni. Deshtimi në Premier Ligë dhe së fundmi në Ligen e Evropës duket se e ka cuar teknikun spanjoll në fund të aventures se tij me skuadren angleze.

Kur mbeten edhe dy javë nga fundi i kampionatit Liverpul ndodhet në vendin e shtatë të rënditjes dhe ka shumë pak shpresa për të siguruar një vend për në Ligen e Kampioneve. Këtij deshtimi i shtohet edhe eliminimi i fundit ne gjysmëfinalen e Liges se Evropes, kompeticion ky qe mund te shpetonte sezonin e Benitez dhe skuadres se tij.

Por kjo nuk ndodhi dhe fundi i këtij edicioni e gjen Livepulin pa objektiva. Te gjitha keto kane bere qe trajneri spanjoll, me shume mundesi do te largohet pas mbylljes se këtij sezoni,. Megjithese klubi anglez nuk ka bere asgje zyrtare, mediat britanike jane te sigurta se karriera e Benitez do te vazhdoje larg Liverpulit.

Nuk mungon edhe interesimi i disa prej klubeve me te medhenj te Evropes, qe kërkojnë të kenë shërbimin e spanjollit, i cili arriti te fitonte edhe Ligen e Kampioneve gjate qëndrimit te skuadra e kuqe.

Megjithese një nga skuadrat qe interesot per Benitez është Reali i Madridit, spanjolli është shumë pranë Juventusit. Mediat italiane bejne te ditur se ai ka rene praktikisht dakord me klubin bardhezi duke perfshire edhe transferimin ne Serine A te disa prej yjeve te Liverpulit si Fernando Torres dhe Javier Mascherano. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 19 Shtator 2020 - Për nder të 100 vjetorit të shpalljes së Tiranës Kryeqytet, “Muzeu Lëvizës”, Komuna e Prishtines bashkë me Muzeun e mirëpresim edhe nënkryetaren e Bashkisë së Tiranës, Anuela Ristani dhe drejtoreshën ekzekutive të Unioni i Bashkive Shqiptare të Rajonit, Andriola Kambo hapin 'Muzeu Lëvizës'. (Sheshi 'Ibrahim Rugova', ora 10:00)

- Let’s Do It Kosova në kuadër të Lëvizjes Globale “Let’s Do It World” sjell përsëri në Kosovë “Ditën e Pastrimit të Botës 2020” ku do të fillojë me aktiviteti te pastrimin e qytetit nga mbeturinat. (Në afërsi të stadiumit “Fadil Vokrri”, lokacioni te parkingu i autobusëve, ora 11:00)

- Udhëhqës të Komunës së Prishtinës bashkë me Unionin e Bashkive Shqiptare të Rajonit, Andriola Kambo zhvillojnë një vizitë në Muzeun e Kosovës. (Muzeu i Kosovës, ora 11:30)

- Let’s Do It Kosova vazhdon me aktivitetin e dytë qëndror për shënimin e “Ditës së Pastrimit të Botës 2020”. (Parku i Qytetit të Prishtinë, ora 13:00)

- Lëvizja Vetëvendosje mban konferencë për media në të cilën flasin Kryetari i LV-së, Albin Kurti dhe Sekretari për Marrëdhënie me Jashtë, Kreshnik Ahmeti. (Zyret e LV-së në Arbëri, ora 14:00)

- Përfaqësues të lartë nga Prokuroria Themelore në Gjilan, Inspektorati Policor i Kosovës dhe Policia e Kosovës mbajn konferencë për media, të organizuar nga Prokuroria Themelore në Gjilan, lidhur me aksionin e realizuar mbrëmë në fshatin Karaçevë, komuna e Kamenicës dhe rajone tjera. (Prokuroria Themelore në Gjilan, rruga ‘’Marie Shllaku’’, ora 14:00)

- Udhëhqës të Komunës së Prishtinës bashkë me Unionin e Bashkive Shqiptare të Rajonit, Andriola Kambo zhvillojnë një vizitë në Kopshtin me Bazë në Komunitet “Cicërimat”. (Kopshtin “Cicërimat”, ora 14:00)

- Udhëhqës të Komunës së Prishtinës bashkë me Unionin e Bashkive Shqiptare të Rajonit, Andriola Kambo zhvillojnë një vizitë në Parku Germia. (Parku Germia, ora 15:00)