10 Gusht 2020

Koronavirusi i merr jetën ish-legjendës së futbollit, Ahmed Radhi

Bagdad, 21 qershor - Ka ndërruar jetë në moshën 57 vjeçare, legjenda e futbollit irakian, Ahmed Radhi.

Mediat vendase raportojnë se shkak ishte infektimi nga Covid19. Ahmed Radhi ishte shtruar në spital në Bagdad një javë më parë, ku u testua pozitiv me Coronavirus.

Ai la spitalin të enjten kur shëndeti i tij u përmirësua, por u rikthye në spital në të njëjtën ditë.

Radhi mbahet mend si një nga golashënuesit më të mirë të Kombëtares së Irakut, dhe se ka shënuar golin e vetëm për Irakun në Kupën e Botës së vitit 1986 kundër Belgjikës.

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Gusht 2020

- Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin e katërt të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar situatën aktuale politike në Republikën e Kosovës dhe rolin që mund të luajnë shqiptaro-amerikanët dhe shqiptaro-kanadezët në zgjedhjet e ardhshme. (Virtualisht në Zoom:  https://bit.ly/LVVShBAAug9, 13:00)