06 Prill 2020

Komuna e Istogut organizon turnirin ndërkombëtarë në shah

Istog, 26 janar - Drejtoria për Kulturë Rini dhe Sport në Komunën e Istogut ka njoftuar se për nder të “Tre Dëshmorëve të Shkollës Shqipe “ do të organizoj turnirin ndërkombëtarë në shah UÇA.92.

Turniri do të organizohet në bashkëpunim me K.SH ”Istogu” sot në restorantin Butrint në Istog.

Ky turnir do të organizohet nën patronatin e Kryetarit të Komunës Haki Rugova.

Turniri tani me është tradicional.

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 Prill 2020 - Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri pret kryeministrin në detyrë, Albin Kurti. (Qendra Operative Emergjente tek kampusi i shkollave të mesme, ora 9:00)

- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli viziton Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në komunën e Ferizajt. (Ferizaj, ora 11:00)

- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli takohet me një grup biznesmenësh nga Ferizaj. (Ndërtesa e re e Komunës se Ferizajt, ora 12:00)

- Sindikata e Pavaur e Sektorit Privat të Kosovës mban takimi me ministrin e financave Besnik Bislimi. (Ndërtesa e Ministrisë së Financave, ora 13:30)