02 Shkurt 2023

Juventusi prezanton blerjen e mesfushorit Manuel Locatelli

Torino, 18 gusht - Juventusi ka prezantuar edhe zyrtarisht me fanelën bardhezi blerjen e mesfushorit Manuel Locatelli dhe e kanë prezantuar atë me stil.

Në spotin e prezantimin, skuadra torineze ka zgjedhur të përfshijë edhe Khaby Lame afrikanin e natyralizuar italian i shndërruar në njeriun më të ndjekur në rrjetet sociale në Itali falë videove të tij humoristike.

Bardhezinjtë spotin e shoqërojnë me komentet e tifozëve “të padurueshëm” që kanë ngacmuar vazhdimisht klubin për vonesën në blerjen e Locatellit.

E në fund, përgjigjen e jep Khaby Lame, që u “prezanton” Locatellin me fanelën bardhezi.

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 shkurt 2023

- Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale shqyrton draft-planin e punës për sesionin pranveror 2023. (Ndërtesa e Kuvendit, N303, ora 9:00)

Paneli i Gjykatës së Apelit bën shpalljen e aktgjykimit të apelit në çështjen Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj. (Hagë, ora 9:30)  

- Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGjK) mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 10:00)  

- Kuvendi i Kosovës mban seancë plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)  

- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shënon Ditën Globale të Zgjedhjeve me temën “Pjesëmarrja në zgjedhje në Republikën e Kosovës dhe roli i institucioneve”. (Hotel Sirius, ora 10:00)  

-Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, viziton Komunën e Ferizajt ku do të takohet me kryetarin Agim Aliu. (Ferizj, ora 10:30)

- Zëvendëskryeministrja e Republikës së Kosovës, Emilija Redžepi organizon tryezë të rrumbullakët me rastin e regjistrimit të ardhshëm të popullsisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:00)