26 Nëntor 2020

Juventusi kërkon Gonzalo Higuain-in

Torino, 9 shkurt - Drejtuesit  e Juventusit, janë duke përgatitur një ofertë për sulmuesin argjentinas të Realit të Madridit,  Gonzalo Higuain shkruan “Tuttosport”.


“Zonja e vjetër” kërkon që të ripërtëri sulmin, ku me siguri këtë verë do të largohet francezi David Trezege.

 

Skuadra nga Torino në radhët e saj dëshiron Xhanpaolo Pacini nga Sampdoria dhe Edin Xhekon nga Volfsburgu, mirëpo nuk lë anësh edhe argjentinasin Higuain, e ardhmja e të cilit te Reali nuk është edhe e sigurt. 


Higuain aktualisht vlerësohet në rreth 35 milion euro, ndërsa kontrata e tij me “mbretërit” i përfundon në vitin 2013. Megjithatë ky informacion (Tuttosport) bie ndesh me atë që shkruan “Marca” spanjolle. 


Sipas “Marca”, Higuain është në rrugë të mirë të vazhdojë kontratën me skuadrën nga “Santiago Bernabeu”, ndërsa sipas kontratës së re ai do të merr një pagë të njëjtë me sulmuesin francez, Karim Benzema.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 Nëntor 2020

- Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit shqyrton shkresën nga Malcolm Simmons, ish kryetar i Asamblese së Gjyqtarëve të EULEX-it, përfaqësuar sipas autorizimit nga dr. Artan Qerkini, avokat. (Ndertesa e Kuvendit, salla N302, ora 9:30)

- Kuvendi i Republikës së Kosovës vazhdon seancën plenare. (Ndërtesa e Kuvendit, ora 10:00)

- Instituti për Politika Zhvillimore mban konferencë për media me temë “Promovimi i efiçiencës së energjisë dhe burimeve të ripërtëritshme në Kosovë”. (Hotel Sirius, ora 10:00)

- Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, merr pjesë në nisjen e asfaltimit të zgjerimit të llotit të 4 të rrugës Podujevë - Prishtinë, gjegjësisht në fshatin Llugë. (Rruga Podujevë - Prishtinë, fshati Llugë, ora 11:00)

- Kryeministri Avdullah Hoti merr pjesë në shënimin e Ditës së Forcës së Sigurisë së Kosovës. (Kazerma Adem Jashari në Prishtinë, ora 12:00)

- Ministria e Mbrojtjes organizon ceremoninë e shënimit të Ditës së Forcës. (Ambientet e kazermës “Adem Jashari” në Prishtinë, ora 12:00)

- Aleanca Kosovare e Bizneseve  Kryeministri Avdullah Hoti do e përcjellin realizimin e eksportit të produkteve kosovare në Serbi e që lidhet me marrveshëjen në Shtëpinë e Bardhë në Washington për bashkëpunim ekonomik Kosovë - Serbi e cila pason me një marrëveshje mes dy operatorëve ekonomik. (Objekti i Agrokosova Holiding në zona industriale - Shirokë, Suharekë, ora 14:00)

- Kryeministri Avdullah Hoti në kuadër të Javës së Biznesit Kosovar 2020, viziton Verarinë ‘’Agro Kosova Holding ’’ në Suharekë. (Veraria ‘’Agro Kosova Holding ’’, Suharekë, ora 14:00)