24 Shkurt 2019

Juventusi, 40 milion euro për Paulinho

Torino, 4 korrik - Gazeta italiane “La Republica” shkruan se është Juventusi ka gati një ofertë për mesfushorin brazilian të Barcelonës, Paulinho.

Sipas shtypit italian, bardhezinjtë janë të gatshëm të përmbushë klauzolën e blerjes prej 40 milionë eurosh të lojtarit.

Kampionët italianë shpresojnë që të arrijnë një marrëveshje me Barcelonën për një çmim më të ulët.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 shkurt 2019 - Mbahet kampionati ekipor në pingpong Liga e Parë e Meshkujve. (Pallati i Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, ora 10:00)

- Komuna e Deçanit në bashkëpunim më OVL të UÇK-së, organizojnë mbledhje komemorative, me rastin e ndarjes nga jeta të ish-luftëtarit Halim Tolaj. (Salla e Asamblesë Komunale në Deçan, ora 11:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media për çështjen e Lumbardhit në të cilën flasin nënkryetarja Fatmire Kollçaku dhe anëtari i Kryesisë në Pejë Taulant Kelmendi. (Takimi me gazetarë bëhet tek hotel "Dukagjini", ora 12:00)

 - Mbahet ceremonia e varrimit të ish-luftëtarit Halim Tolaj. (Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Kombit në fshatin Prejlep, ora 13:00)