07 Gusht 2020

Italia po planifikon të rikthejë tifozët në stadiume në shtator

Romë, 24 korrik - Tifozët do të rikthehen në stadium prej muajit shtator, nëse do të jetë e mundur.

Ministri italian i sporteve, Vincenzo Spadafora ka një projekt për rikthimin e mbështetësve në impiantet italiane megjithatë gjithçka do të varet nga situata e pandemisë.

“Nëse kurba epidemiologjike do të vij në ulje, publiku mund të rikthehet në stadium. Sigurisht jo në kapacitet të plotë dhe duke zbatuar me rigorozitet disa rregulla të cilat po i studiojmë.

Po këmbëngul në miratimin e këtij dekreti dhe nuk është e lehtë sepse do të duhen rreth 100 milion euro për të siguruar të gjitha materialet e nevojshme për mbarëvajtjen e aktivitetit”, u shpreh ministri italian i sporteve.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 Gusht 2020

 - Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë së virusit COVID-I9 nga ana e Qeverisë së Republikës së Kosovës shqyrton planin operativ te punës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 9:30)

- Drejtori i Përgjithshëm i ATK-së Ilir Murtezaj do të mbaj konferencë për media, në të cilën do të prezantoj aktivitetet e zhvilluara, si dhe rezultatet e arritura të ATK-së. (Qendra e Shërbimit të Tatimpaguesve, ish-ndërtesa e Gërmisë, ora 10:00)

- Vazhdimi i seancës plenare të Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Salla e Kuvendit, ora