23 Shkurt 2020

Interi ofertë për Vidalin

Milano, 25 dhjetor - Javët e fundit, janë intensifikuar lajmet në mediet sportive, sidomos në Itali për transferim të mundshëm të Arturo Vidalin nga Barcelona tek Interi.

Por nëse “zikaltrit” po shqetësojnë jo pak “baugranat” për kilianin, kundërpërgjigjja e kampionëve të Francës është e drejtpërdrejtë dhe në “palcë”.

E përditshmja katalane “Sport”, një medie pranë Barcelonës, shkruan këtë të mërkurë që drejtuesit e spanjollëve synojnë Stefano Sensin.

 Ata e konsiderojnë italianin objektiv primar, për të mbushur boshllëkun që do të krijonte largimi i Vidalit, por edhe i Rakiticit.

Për ta shkëputur nga Interi nevojitet një ofertë më e madhe se 50 milionë euro. Po sipas “Sport”, Barcelona nuk heq dorë as nga Lautaro Martinez për të përforcuar sulmin, por për këto çështje do të flitet më shumë gjatë merkatos së verës.

Kalendari

Ngjarjet e datës 23 shkurt 2020 - Partia Demokratike e Kosovës, mban Konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

- Mbahet marshi i çiklistëve kundër ndotjes së ajrit në Prishtinë. (Pikë nisja nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, Fushë Kosovë, në hyrje të Prishtinës, ora 12:00)

- Komuna e Deçanit në bashkëpunim më OVL-UÇK-së në Deçan! bejnë zbulimin e pllakës së varrit të luftëtarit e komandantit Halim DervishTolaj nga Prejlepi i Deçanit. (Kompleksi i Varrezave të Dëshmoreve të Kombit në fshatin Prejlep, ora 12:00)