07 Gusht 2020

Henderson zgjidhet futbollisti i vitit në Angli

Londër, 24 korrik - Shoqata e Gazetarëve të Sportit në Angli (FWA) ka zgjedhur kapitenin e Liverpoolit, Jordan Henderson, si futbollisti i vitit në Angli.

Sipas një deklarate nga FWA, në votimin që u zhvillua me pjesëmarrjen e mbi 500 gazetarëve, futbollisti 30-vjeçar anglez u zgjodh si futbollisti i vitit, duke lënë pas rivalët e tij Kevin de Bruyne nga “Manchester City”, Marcus Rashford nga “Manchester United”, si dhe Virgil van Dijk dhe Sadio Mane nga “Liverpool”.

Në të gjitha përballjet, Henderson e ka veshur fanellën në 40 ndeshje dhe ka shënuar katër gola.

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 Gusht 2020

 - Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë së virusit COVID-I9 nga ana e Qeverisë së Republikës së Kosovës shqyrton planin operativ te punës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 9:30)

- Drejtori i Përgjithshëm i ATK-së Ilir Murtezaj do të mbaj konferencë për media, në të cilën do të prezantoj aktivitetet e zhvilluara, si dhe rezultatet e arritura të ATK-së. (Qendra e Shërbimit të Tatimpaguesve, ish-ndërtesa e Gërmisë, ora 10:00)

- Vazhdimi i seancës plenare të Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Salla e Kuvendit, ora