25 Maj 2020

Getta Beqa fiton kupën në Madrid

Madrid, 26 maj - Getta Beqa shpallet kampione, fiton kupën në Madrid. Ajo sonte në Madrid ka arritur të ze vendin e parë në garën e  fitnesit “IFBB ELITE PRO”  në kategorinë Wellness Fitness.

Geta përfaqësoj Kosovën në kategorinë Wellens Fitness, në garat e fitnesit “IFBB ELITE PRO” të cilat u mbajten në Madrid nga 26-27 maj.

Kjo nuk është pjesëmarrja e saj e parë në garat ndërkombëtare të fitnesit që mbahen në Spanjë dhe duket se paraqitja, imazhi e suksesi i saj ndërkombëtar, ka bindur drejtuesit e këtij shteti iberik të lënë menjëanë bindjet e tyre politike karshi Kosovës.

Vitin e kaluar, Geta arriti të dalë e para në kampionatin botëror dhe atë evropian .Suksesi i arritur ka bërë që garuesja Kosovare të merr edhe oferta të ndryshme për të stërvitur sportistë anembanë globit.

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Maj 2020

- Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në shenjë nderimi për të burgosurit shqiptarë të vrarë para 21 vjetësh viziton Burgun e Dubravës në Komunën e Istogut. (Burgu i Dubravës ora 10:30)