18 Tetor 2019

Gattuso largohet, Conte në stolin e Milanit

Milano, 18 korrik - Antonio Conte në stolin e Milanit është diçka më shumë se një ide e thjeshtë në kokën e Elliott.

Pronarët e rinj dhe të përkohshëm të Milanit po mendojnë të sjellin në krye të skuadrës një trajner me përvojë të madhe, i cili konsiderohet si një nga më të mirët në Evropë për të ringritur skuadrën.

Puna e bërë nga Gattuso në muajt e fundit është vlerësuar nga të gjithë, por ka ardhur koha për një kampion në stol. Por, rruga për të shkuar tek menaxheri i pushuar nga Chelsea nuk është aspak e lehtë. Para së gjithash, trajneri i mëparshëm i ekipit kombëtar italian duhet të lirohet nga kontrata me “Blues”, që i garanton atij rreth 10 milionë euro në vit. Pra, Conte duhet të heqë dorë nga këto miliona për të drejtuar Milanin.

Më 21 korrik, kur të emërohen anëtarët e rinj të bordit të drejtorëve të Milanit do të merret një vendim përfundimtar për fatin e Fassones dhe Mirabellit, me pasoja edhe mbi Gattuson.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 tetor 2019

- Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj pret në takim një delegacion të nivelit të lartë nga MCC, kryesuar nga znj. Caroline T. Nguyen, Drejtoreshë Menaxhuese e MCC për Evropë, Azi, Pacifik dhe Amerikë Latine, me këtë rast, do të nënshkruaj amandamentimin e Marrëveshjes CDF. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 10:00)

- Me rastin e shënimit të Ditës së Bashkimit Evropian Kundër Trafikimit me Njerëz dhe njëkohësisht hapjes së fushatës Kundër Trafikimit me Njerëz, Ministria e Punëve të Brendshme organizon konferencë për media. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 10:00)

- Komuna e Rahovecit mban mbledhjen e dhjetë te rregullt e Komiteti për Politik dhe Financa. (Salla e mbledhjeve të Kuvendit Komunal të Rahovecit, ora 10:00)

- Agjencia për Arsim dhe Aftësim Profesional dhe Arsim për të Rritur organiozn aktivitetin e shënimit të themelimit të qendrës për karrierë në SHMLT ,,11 Marsi” në Prizren. (Objekti i SHMLT ,,11 Marsi” në Prizren, ora 10:30)

- Komisioni i Pavarur i Mediave do të mbajë konferencë për media në lidhje me prezantimin e  “Raportit të monitorimit të  Ofrueseve të Shërbimeve Mediale Audio-vizuele  gjatë fushatës për zgjedhjet e parakohshme 2019”.  (Zyra e KPM-së, qyteza Pejton, ora 12:00)

- Galeria Qahili organizon hapjen e ekspozitës "20" të Mentor Avdilit. (Galeria Qahili, ora 20:20)