20 Korrik 2019

Futbollistët më të paguar të Serisë A

Milano, 4 shtator - Kampionati italian i futbollit është kthyer sërish në qendër të vëmendjes pasi Juventusi bleu Cristiano Ronaldon këtë verë.

Gjithashtu, Interi për pak sa mund të blinte edhe Luka Modric, futbollistin e momentit që shkëlqeu në Botërorin rus.

Tashmë ekipet italiane mund t’i përballojnë pagat e larta të yjeve dhe për këtë arsye ata nuk zgjedhin më vetëm PSG apo Manchester City.

Më poshtë do t’ju njohim me futbollistët më të paguar të Serisë A.

Kalendari

Ngjarjet e datës 20 korrik 2019

- Në kuadër të aktiviteteve "Ditët e Diasporës 2019"  Komuna e Deçanit në bashkëpunim më Grupi Lokal i Veprimit “Gjeravica“, organizojnë aktivitetin tradicional “Dita e Qethjes së Deleve, 2019‘’. (Bjeshkët e Strellcit , të ‘’Stanët e Shalës‘’, ora 10:00)

- Lëvizja mban konferencë për media në të cilën flasin Kryetari Albin Kurti dhe nënkryetari Besnik Bislimi. (Zyrët e Vetëvendosjes, ora 11:00)

- Mbahet ceremonia e hapjes se edicionit te parë të Prishtina Gastronomy Festival. (Sheshi “Adem Jashari” në Prishtinë, ora 12:00)

- Mbahet ceremonia e hapjes zyrtare të pikës kufitare Restelicë-Strezomir. (Pika kufitare Restelicë - Strezomir, ora 12:00)

- Behët zbulimi i pllakës së përkujtimit të Betimit të Brigadës 131 dhe promovimi i dokumentarit të historikut të Brigadës 131 të UÇK-së. (Fshati Baran, ora 18:00)