05 Korrik 2020

Futbollistët më të paguar të Serisë A

Milano, 4 shtator - Kampionati italian i futbollit është kthyer sërish në qendër të vëmendjes pasi Juventusi bleu Cristiano Ronaldon këtë verë.

Gjithashtu, Interi për pak sa mund të blinte edhe Luka Modric, futbollistin e momentit që shkëlqeu në Botërorin rus.

Tashmë ekipet italiane mund t’i përballojnë pagat e larta të yjeve dhe për këtë arsye ata nuk zgjedhin më vetëm PSG apo Manchester City.

Më poshtë do t’ju njohim me futbollistët më të paguar të Serisë A.

Kalendari

Ngjarjet e datës 5 Korrik 2020

- Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi Inspekton investimet në fushën e futbollit në fshatin Novosellë të Pejës. (Fshati Novosellë, ora 13:00)

- Kryeministri Avdullah Hoti pret në takim drejtuesit e institucioneve shëndetësore. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 13:00)

- Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi viziton shpellën “Bukuroshja e Fjetun”, promovim i turizmit kulturor. (Pejë, ora 13:30)

 - Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi viziton Garën ndërkombëtare e automobilizimit “Kulla 2020”. (Pejë, ora 15:30)