07 Gusht 2020

Fillon Liga rajonale në pingpong ‘Connect liga'

Shkup, 8 shkurt - Federata e Pingpongut të Kosovës nga sot fillon aktivitetet e saj për vitin 2020 me pjesëmarrjen në ligën rajonale ‘Connect ligen’ që do të organizohet në Shkup.

Bordi i FPPK-së ka pranuar propozimin e ud selektorit që Kosovën në këtë ligë ta përfaqësojnë
Kadet M - Blendi Hajdari dhe Rilind Gashi
Kadet F - Shega Hashani dhe Adea Babuni
Junior M - Fatih Karabaxhaku dhe Aulon Bivolaku
Juniore F - Alma Mehmeti dhe Jerina Rexhepi
Trajner - Rifat Rifati dhe Ridvan Hashani
Udhëheqësi i rrugës - Nehat Çitaku

Connect Liga ka filluar në nëntorin e vitit të kaluar në Kosovë, e sivjet do të mbahet në Maqedoni, Mal të zi, Shqipëri, e në fund në Kosovë, për të nxjerr Përfaqësueset më të suksesshme.

Kosova në xhirot e para ka dalë si përfaqësuesja e parë në 3 kategori: Junior M, Kadet M dhe Kadet F si dhe e dyta në kategorinë e Junior F.

Në fundjavën tjetër (15-17 shkurt) është paraparë organizimi i mbledhjes së Kuvendit si dhe shpërblimit të laureatëve , e pastaj me 17 shkurt organizimi i turneut dita e pavarësisë, për të cilën tanimë kanë konfirmuar pjesëmarrjen e tyre shumë përfaqësues nga ITTF, ETTU, STAG e nga Rajoni.

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 Gusht 2020

 - Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë së virusit COVID-I9 nga ana e Qeverisë së Republikës së Kosovës shqyrton planin operativ te punës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 9:30)

- Drejtori i Përgjithshëm i ATK-së Ilir Murtezaj do të mbaj konferencë për media, në të cilën do të prezantoj aktivitetet e zhvilluara, si dhe rezultatet e arritura të ATK-së. (Qendra e Shërbimit të Tatimpaguesve, ish-ndërtesa e Gërmisë, ora 10:00)

- Vazhdimi i seancës plenare të Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Salla e Kuvendit, ora