20 Korrik 2019

Federata e pingpongut mban Kampionatin Individual për Seniorë

Prishtinë, 2 mars - Sot dhe nesër në Prishtinë, Federata e pingpongut të Kosovës (FPPK) do të organizojë Kampionatin Individual të Kosovës për Seniore/ë.

Nga viti 2019 Kampionati individual i seniorëve, do të mbajë emrin e heroit kombëtar “Adem Jashari”.

Kampionati “Adem Jashari” do të zhillohet në sallën e Pingpongut të Pallatit të Rinisë, në dy faza: ditën e parë faza e grupeve dhe garat e çifteve, kurse ditën e dytë po ashtu në program garat individuale pë r meshkuj dhe femna në Skeletin kryesor. 

Të drejtë pjesëmarrje në këtë garë, sipas nenit 10 të rregullores së sistemit të garave të FPPK, kanë të gjithë lojtarët .....më të vjetër se 12 vjeç, pra të gjithë ata që kanë lindur në vitin 2006 e më të vjetër.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 20 korrik 2019

- Në kuadër të aktiviteteve "Ditët e Diasporës 2019"  Komuna e Deçanit në bashkëpunim më Grupi Lokal i Veprimit “Gjeravica“, organizojnë aktivitetin tradicional “Dita e Qethjes së Deleve, 2019‘’. (Bjeshkët e Strellcit , të ‘’Stanët e Shalës‘’, ora 10:00)

- Lëvizja mban konferencë për media në të cilën flasin Kryetari Albin Kurti dhe nënkryetari Besnik Bislimi. (Zyrët e Vetëvendosjes, ora 11:00)

- Mbahet ceremonia e hapjes se edicionit te parë të Prishtina Gastronomy Festival. (Sheshi “Adem Jashari” në Prishtinë, ora 12:00)

- Mbahet ceremonia e hapjes zyrtare të pikës kufitare Restelicë-Strezomir. (Pika kufitare Restelicë - Strezomir, ora 12:00)

- Behët zbulimi i pllakës së përkujtimit të Betimit të Brigadës 131 dhe promovimi i dokumentarit të historikut të Brigadës 131 të UÇK-së. (Fshati Baran, ora 18:00)