22 Gusht 2019

Fabregas: Kurrë se kam fshehur dëshirën se e dua Barcelonen

Madrid, 6 shkurt - Kapiteni i Arsenalit, spanjolli Cesk Fabregas asnjëherë nuk e ka fshehur dëshirën për t’u rikthyer te Barcelona, mirëpo se kur do të ndodh një gjë e tillë, edhe vetë ai nuk mund ta thotë.

“A dua të rikthehem te Barcelona? Kurrë nuk e kam fshehur dëshirën që një ditë të rikthehem. Që kur kisha nëntë muaj, gjyshi im më dërgonte në “Kamp Nou”. Gjithë jetën e kam kaluar duke i mbajtur ngjyrat “blaugranë”, ka thënë Fabregas.

Fabregas rrjedh nga shkolla e të rinjve të Barcelonës, por në moshën 16-vjeçare e lëshoi klubin për të kaluar në Arsenal, ku nën drejtimin e Venger është shndërruar në një prej mesfushorëve më të mirë në botë.

Mediat në Spanjë shkruajnë se Fabregas në fund të sezonit do të rikthehet në “Kamp Nou”, ndërsa presidenti i Barcelonës, Johan Laporta, është i gatshëm të ndajë 50 milionë euro për të.ekonominë me kredi të lira.  

Kalendari

Ngjarjet e datës 22 gusht 2019

- Mbahet seanca plenare e Kuvendit të Republikës së Kosovës në të cilën do të behët shqyrtimi i propozimit të Grupit të deputetëve për shpërndarjen e Legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

- Komuna e Prishtinës organizon vendosjen e pesë njësive shtesë të pemëve për pastrimin e ajrit në sheshin "Zahir Pajaziti" ku do të jetë prezent dhe Kryetari i Komunës, Shpend Ahmeti. (Sheshi i 'Zahir Pajazitit', ora 10:00)

 - Mbahet dita e tretë e Etnofestit në të cilën do të mbahet punëtoria kreative, instalacione me atelje te pikëtorëve dhe skulptorëve, punime artizanale, etj. (Ambientet e Etnofestit në fshatin Kukaj, ora 10:30)

- Kryetari i Komunës se Istogut, Haki Rugova do të organizojë dëgjimin me qytetarë për Draft Buxhetin Komunal për vitet 2020-2022. (Salla e Kuvendit Komunal në Istog, Kati III, ora 11:00) 

- Kryetari i Komunës së Prizrenit Mytaher Haskuka do të pret në takim anëtarin e Parlamentit Britanik, John Grogan ku pas takimit do të ketë edhe një konferencë të përbashkët për media. (Shtëpia e Bardhë në Prizren, ora 13:00)

- Aleanca Franceze e Prishtinës, Kino Armata dhe Termokiss organizojnë së bashku edicionin e parë të festivalit "Kino nshehër". (Termokis, ora 20:00)