23 Janar 2021

Diallo, futbollist i ri i United

Manchester, 8 janar - Sulmuesi anësor nga Bregu i Fildishtë, Amad Diallo, është futbollist i ri i skuadrës angleze Manchester United.

Drejtuesit e ekipit nga "Old Trafford" njoftuan se ata kanë nënshkruar një kontratë me futbollistin 18-vjeçar të Atalanta-s italiane për një periudhë prej katër vitesh e gjysmë, me mundësinë e zgjatjes për një sezon tjetër.

Edhe pse në njoftim nuk specifikohen detajet financiare të kontratës, mediat angleze shkruajnë se Diallo mbërriti në Manchester për 19 milionë funta.

Kalendari

Ngjarjet e datës 23 Dhjetor 2020 - Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për shtyp. (Zyrët e sindikatës në objektin e ish Germisë, ora 11:00)

- Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim” organizon konferencën e parë për media, në të cilën do të shpaloset plani i DnV-së për misionin vëzhgues të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 14 shkurtit 2021. (Zyret e Institutit Demokratik të Kosovës, ora 11:00)   

- Shoqatës së transportit rrugor të udhëtarëve mban konferencë për media lidhur me pakënaqësitë e Shoqatës me mos përmbushjen e kërkesave të tyre nga ana e Qeverisë dhe mos përfshrirjen e tyre në pakon e rimëkëmbjes ekonomike. (Objekti i Odës Ekonomike të Kosovës, ora 11:00)  

- Federata e Karatesë e Kosovës, ndan çmimin “Karateisti më i Madh Mbarëshqiptar - Enver Idrizi”. (Swiss Diamond Hotel, ora 12:00)

- Mbahet Festivali i Dramës Shqipe “Talia e Flakës”. (Teatri i Qytetit në Gjilan, ora 16:30)