26 Shtator 2022

Dani Alves mund të rikthehet sërish me Xavin si trajner

Barcelonë, 10 nëntor - Dani Alves vazhdon të jetë pa skuadër pasi kishte anuluar kontratën e tij me Sao Paulon shtatorin e kaluar dhe mundësia që ai të rikthehet te Barcelona janë rritur pasi portali 'UOL Esporte' ka zbuluar se do të ketë një takim mes futbollisti veteran dhe klubit për të diskutuar nënshkrimin e tij të mundshëm për janarin e ardhshëm.

Xavi Hernández do të miratonte ardhjen e ish-shokut të tij të skuadrës për të kontribuar përvojën e tij në skuadër.

Vlen të thuhet se presidenti Joan Laporta , gjatë prezantimit të Xavi-t si trajner i ri, theksoi se "Dani Alves po e ndihmon klubin në shumë mënyra, dhe ai gjithashtu na ofroi ndihmën e tij nga një këndvështrim sportiv".

Dani Alves mbërriti te Barça në verën e vitit 2008 dhe kaloi tetë sezone në klubin, në të cilin fitoi 23 tituj dhe u vendos si mbrojtësi i djathtë më i mirë në botë.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 shtator 2022 - Nën përkujdesjen e Kryetarit të Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati do të mbahet mbledhje përkujtimore në 24 vjetorin e “Masakrës së Gollubovcit”. (Salla e mbledhjeve të KK të Malishevës, ora 10:00)

- Komiteti Olimpik i Kosovës në kuadër të Javës Evropiane të Sportit 2022, organizon konferencën “Forumi për Sportin”. (Hotel Emerald, ora 10:00)

- Agjencia për Informim dhe Privatësi, me rastin e Ditës Ndërkombëtare për Lirinë e Informimit, mban konferencë me Kryetarë të Komunave. (Hotel Emerald, ora 10:15)

- Këshilli i Prindërve i shkollës “Faik Konica” në Prishtinë do ta organizoj një protestë për të shprehur pakënaqësinë e prindërve dhe nxënësve ndaj mos fillimit të procesit mësimor. (Oborri i shkollës, ora 12:00)

- Në 24 vjetorin e “Masakrës së Gollubovcit” behë homazhe te varrezat e martirëve në Plloqicë. (Fshati Plloqicë, ora 12:00)

- Në Qendrën Mediale në Çagllavicë zhvillohet debati me temën “Jo do të thotë jo - dhuna seksuale dhe ngacmimi i grave”. (Qendra Mediale në Çagllavicë, ora 12:00)

- Mahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Repulikës së Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C 301, ora 11:00)

- Në prag të ndeshjes Kosova - Qipro mbahet konferenca për media e Kombëtares së Kosovës. (Stadiumi “Fadil Vokrri”, ora 17:00)

- Zhvillohet stërvitja zyrtare e Kombëtares së Kosovës. (Stadiumi “Fadil Vokrri”, ora 17:30)

- Mbahet konferenca për media e Qipros. (Stadiumi “Fadil Vokrri”, ora 18:30)

- Zhvillohet sStërvitja zyrtare e Qipros. (Stadiumi “Fadil Vokrri”, ora 19:00)