18 Qershor 2018

Christensen zgjatë kontratën me Chelsea

Londër, 10 janar - Klubi i Premierligës angleze Chelsea ka rinovuar kontratën me futbollistin danez, Andreas Christensen.

Në njoftimin e bërë nga klubi i Londrës, me futbollistin 21-vjeçar është nënshkruar kontratë prej 4.5 vite.

Mbrojtësi danez në Chelsea ishte transferuar në vitin 2012 nga klubi danez Brondby. Christensen në vitet 2015-2017 ishte huazuar në klubin gjerman Borussia Mönchengladbach.

Ai në këtë sezon luajti në 22 ndeshje me fanellën e Chelsea, ndërsa me kombëtaren e Danimarkës, e cila u kualifikua në Kupën Botërore të Futbollit 2018 që do të luhet në Rusi, ka luajtur në 6 ndeshje. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 19 Qershor 2018  - Mbahet ceremonia e hapjes së edicionit të tretë të konferencës ndërkombtare të Universitetit të Prishtinës - UPISC. (Hotel 'Amazona', ora 9:00)

- Instituti Pedagogjik i Kosovës mban konferencën për media lidhur me publikimin e raportit të studimit “Përvojat e para në vlerësimin e performancës së shkollës në Kosovë”.  (Hotel 'Sirius', ora  9:30)

- Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural në bashkëpunim me Akademinë e Shkencave të Shqipërisë organizojn simpoziumin shkencor “Vlera dhe ardhmëri të hardhisë dhe verës Vranç”. (Objekti i Departamentit të Vreshtarisë dhe Verëtarisë, Rr. “Xhelal Hajta – Toni” Nr. 486, në Rahovec ora 10:00)

- Vazhdimi i Seancës plenare të Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

- Drejtori i Inspeksionit nga Komuna e Gjilanit, Nevzad Rushiti mban konferencë me gazetarë. (Ndërtesa e Komunës së Gjilanit, ora 11:00)