19 Janar 2020

Chelsea i rinovon kontratën David Luizit deri në vitin 2021

Londër, 10 maj - Mbrojtësi brazilian David Luiz ka rinovuar kontratën me Chelsea deri në vitin 2021.

Lajmin e bëri të ditur vetë klubi anglez. 32-vjeçarit i përfundonte kontrata e tij aktuale në përfundim të këtij sezoni.

David Luiz është një nga lojtarët kryesorë të Chelsea dhe këtë sezon ka luajtur 48 ndeshje në çdo kompeticion.

“Jam shumë i lumtur që më dhanë mundësinë që të qëndroja. E dashuroj këtë klub dhe kam ambicien e një lojtari të ri”, tha David Luiz në faqen zyrtare të Chelsea.

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 janar 2020 - Federata e Futbollit e Kosovës do të fillojë projektit zhvillimor “Elite Youth Development Programme U15”, i cili do të realizohet në të gjitha regjionet. (Fusha e mbuluar “Prince” në lagjen Arbëri në Prishtinë, ora 9:00)

- Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj merr pjesë në Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”. (Qendra “BogdaniPolis”, Katedralja “Shën Nënë Tereza”, ora 10:00)

- Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, do të marrë pjesë në Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”.  (Qendra “Bogdanpolis” në Prishtinë, ora 10:00)

- Teatri i Qytetit të Prishtinës 'Dodona' shfaq premierën për fëmijë “Fjalët magjike” nga Alba Loxha e në regji të Shkurtë Aliut e cila trajton nevojën e përdorimit të fjalëve magjike: “më fal”, “të lutem”, “faleminderit” etj., nga fëmijët. (Teatri Dodona, ora 12:00)