20 Shtator 2020

Chelsea gati 40 milionë funte për Agueron

Londër, 5 maj - Chelsea është favoriti kryesor për transferimin e sulmuesit argjentinas Sergio Aguero nga Atletico Madridi.

Sipas The Daily Express, Atletico Madridi tashmë ka arritur marrëveshje me drejtuesit e Chelseat, e vlefshme rreth 40 milionë funte.

Javën e kaluar ishte vetë Aguero ai që nuk përjashtoi mundësinë e transferimit në Stamford Bridge duke lëvduar në të njëjtën kohë Blutë e Londrës.

Chelsea po ashtu  është gati të bëjë një ofertë marramendëse për dyshen e Milanit, Thiago Silva dhe Alexandre Pato.

Corriere dello Sport shkruan se bosi i Chelseat, Carlo Ancelotti dëshiron t’i sjellë brazilianët gjatë verës për një çmim që mendohet të jetë rreth 80 milionë euro.

Kjo ofertë që pritet të arrijë në Milanello javën e ardhshme do të mirëpritej nga Silvio Berlusconi, që mezi pret të bëjë biznes me futbollistët që sipas tij janë dështakë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 20 Shtator 2020

- Forumi Ballkanik në emër të Platformës së Shoqërisë Civile për Demokraci dhe të Drejtat e Njeriut mban konferencë për shtyp në të cilën publikon raportin hulumtues, që është një vështrim mbi progresin e bërë nga 6 vendet e Ballkanit Perëndimor drejt zbatimit të zotimeve të tyre që nga Samiti i Ballkanit Perëndimor në Londër (2018) dhe Poznań (2019), të zhvilluara në kuadër të Procesit të Berlinit të nisur në vitin 2014. (Zyret e Forumit Ballkanik Rr. Tirana, C4/2 LAM B-N2 11-1, banesat e bardha të Prime Group, afër Euro Printy, ora 13:00)
 
- Lëvizja Vetëvendosje mban konferencë për media. (Zyret e LV-së në Arbëri, ora 14:00)