18 Tetor 2021

Boateng transferohet te Olympique Lyon

Paris, 2 shtator - Ish-mbrojtësi i kombëtares gjermane dhe Bayern Munich Jerome Boateng është transferuar zyrtarisht te Olympique Lyon.

Boateng i cili ishte një lojtar i lirë që prej muajit korrik pasi i përfundoi kontratat me kampionët e Gjermanisë, firmosi për 2 vite me Olympique Lyon, skuadër tek e cila do të synojë të gjejë formën e tij më të mirë dhe të ndihmojë Lyon-in me eksperiencën e tij.

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 Tetor 2021

 - Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve dhe Auditorja e Përgjithshme e ZKA-së raportojnë para Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike lidhur me shqyrtimin e Raportit Vjetor të Auditimit për vitin 2020. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 10:00)

- Fondacioni Kosovar Trashëgimia Kulturore pa Kufij, CHwB Kosova organizon Ilucidare Playground: “Guralec: Moving Rocks” dhe Konferencën “Përtej mureve dhe bindjeve”. Kinema Jusuf Gërvalla në Pejë