20 Shtator 2020

Berlusconi në kërkim të Marco Van Bastenit

Milano, 4 maj - Presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, duket të ketë filluar gjahun për të gjetur zëvendësuesin e Leonardos.

Duket se Berlusconit i ka ardhur në maje të hundës Leonardo dhe pas dy sulmeve të Leonardos ndaj tij, ai sipas La Gazzeta dello Sport, është në heshtje mediatike duke kërkuar në ndërkohë njeriun që do ta pasojë Leonardon.

Berlusconi më herët e ka menduar mundësinë e inkuadrimit të Filipo Gallit nga ekipi i të rinjve, por ai gjithashtu dëshiron të bisedojë edhe me Marco Van Bastenin, në mënyrë që ky i fundit t’u kthehet Rossonerëve.

Në listën e shkurtër të Berlusconit janë dhe Frank Rijkaard dhe ish-trajneri i Cagliarit, Massimiliano Allegri.

Kalendari

Ngjarjet e datës 20 Shtator 2020

- Forumi Ballkanik në emër të Platformës së Shoqërisë Civile për Demokraci dhe të Drejtat e Njeriut mban konferencë për shtyp në të cilën publikon raportin hulumtues, që është një vështrim mbi progresin e bërë nga 6 vendet e Ballkanit Perëndimor drejt zbatimit të zotimeve të tyre që nga Samiti i Ballkanit Perëndimor në Londër (2018) dhe Poznań (2019), të zhvilluara në kuadër të Procesit të Berlinit të nisur në vitin 2014. (Zyret e Forumit Ballkanik Rr. Tirana, C4/2 LAM B-N2 11-1, banesat e bardha të Prime Group, afër Euro Printy, ora 13:00)
 
- Lëvizja Vetëvendosje mban konferencë për media. (Zyret e LV-së në Arbëri, ora 14:00)