22 Shtator 2019

Ashley Cole lë futbollin

Londër, 19 gusht - Ish-mbrojtësi i ekipit kombëtar të Anglisë, Ashley Cole, ka njoftuar se do të lërë futbollin.

38-vjeçarit i mbaroi kontrata me "Derby County"-n në fund të sezonit të kaluar.

Ai thotë se po shqyrton mundësinë për të marrë detyrën e trajnerit.

Cole luajti në pjesën më të madhe të karrierës së tij në klube për "Arsenalin", me të cilin e fitoi "Premier Ligën" dy herë.

Ai është futbollisti që ka fituar më shumë trofe në historinë e Kupës FA të Anglisë, gjithsej shtatë të tilla.

Kalendari

Ngjarjet e datës 22 shtator 2019

- Federata e pingpongut të Kosovës zhvillon garat ekipore në Superligën e Meshkujve. (Pallati i Sporteve në Prishtinë, ora 10:00)

- Instituti i Kosovës për Drejtësi me përkrahje të Departamentit të Shtetit Amerikan - Byrosë së Narkotikëve Ndërkombëtar dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit dhe NED-it, , do të mbajë konferencë për media, në të cilën do publikohet raporti: “Drejtësia administrative në Kosovë, ligji VS praktika”. (Hotel Sirius, ora 10:30)

- Përmbylljes Java e Kosovës për Zhvillim të Qendrueshëm dhe Java Europiane e Mobilitetit. (Tek monumenti Newborn, ora 12:30)

- Partia e Drejtësisë do të shënojë njëzet vjetorin e themelimit të Partisë. (Salla e Kuqe të Pallatit të Rinisë e Sporteve, ora 14:00)