26 Tetor 2020

Ajax - Juventus pritet të jetë një superndeshje

Amsterdam, 19 shkurt - Tashmë Juve ka rikthyer shijen e fitores dhe nuk dëshiron ta humbasë. Diego nuk dëshiron të ndalet më, aq më shumë përballë një sfide tërheqëse në Europa League kundër Ajax-it.

Nuk do të jetë e lehtë të luash në Amsterdam Arena, por braziliani është i sigurt që Juve mund t’ia dalë. “Do të shkojmë atje për të fituar, thotë Diego. Kemi kaluar një fazë që nuk ka dhënë rezultatet që dëshironim, por hyrja në fushë për një ndeshje të një kompeticioni të europianit është gjithmonë një motivim i mirë.

 Do të jetë një sfidë e vështirë. Ajaxi është një skuadër e fortë dhe po kalon një periudhë të mirë në kampionatin holandez. Por do të duhet të kemi besim te vetvetja dhe i kemi të gjitha mundësitë për të fituar”.

Juventusi është nisur për në Amsterdam me ndeshjen e radhës në Europa League. Ashtu sikurse Diego, entuziast për këtë takim është edhe mbrojtësi Legrotalie: “Fitorja kundër Xhenoas ishte shumë e rëndësishme dhe na ka dhënë besim. Akasi është një skuadër e fortë, por ne kërkojmë vazhdimësinë”.

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Tetor 2020  - Komisioni Hetimor Parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë interviston ish-Zëvendës Drejtorin Menaxhues në AKM, Ahmet Shala. (Ndërtesa e Kuvendit, N204, ora 10:00)

- Ministria e Punëve të Brendshme, respektivisht Agjencia e Regjistrimit Civil, organizon ceremonin e lëshimit te vulës apostile dhe verifikuese edhe në Komunën e Pejës në të cilën do të jetë edhe ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Agim Veliu. (Qendra për Pajisje me Dokumente në  Komunën e Pejës, ora 11:00)

- Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë së virusit COVID-I9 nga ana e Qeverisë së Republikës së Kosovës njoftohet me dëshmitë e dëshmitarëve të ekipesë vullnetare në Qendrën Karantinë në Prishtinë. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C203, ora 11:00)

- Vazhdon seanca gjyqësore me shpalljen e aktgjykimit, lidhur me rastin e T.L. i akuzuar për veprën penale Vrasje e rëndë dhe veprën penale Mbajtja në pronësi, kontroll  ose posedim të paautorizuar të armëve. (Gjykata Themelore në Ferizaj, kati I-rë, salla nr.2, ora 11:00)

- Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, viziton nesër Komunën e Gjilanit. (Teatri i Gjilanit, ora 11:00)

- Komisioni Hetimor Parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë interviston ish- nëtarin e Bordit të AKM-së, përfaqësues i sindikatave të punëtorëve. (Ndërtesa e Kuvendit, N204, ora 11:00)

- Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C-301, ora 14:00)

- Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë së virusit COVID-I9 nga ana e Qeverisë së Republikës së Kosovës njoftohet me dëshmitë e dëshmitarëve Vlora Hasimja, Mjeke nga Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare dhe Lume Sopjani, Infermiere, QKMF. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C203, ora 12:30)