15 Maj 2021

Sport

Mourinho shndërron ekipe në kampionë

Madrid, 8 qershor - Legjenda e Real Madridit dhe drejtori për marrëdhënie institucionale, Emilio Butragueno, ka lëvduar Jose Mourinhon, duke thënë për të se shndërron ekipe në kampionë. Lexo

Zyrtare: Higuain vazhdon kontratën

Madrid, 8 qershor - Real Madridi edhe zyrtarisht ka konfirmuar se sulmuesi Gonzalo Higuain ka nënshkruar kontratë të re, që do ta mbajë atë në kryeqytetin spanjoll... Lexo

Nadal fiton turneun French Open

Paris, 8 qershor - Rafael Nadal rikthehet fitues në stilin e tij në French Open, duke mposhtur në finale suedezin, Robin Soderling, 6-4 6-2 6-4. Për spanjollin ky është... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 15 Maj 2021 - Nga pika kufitare Morinë deri në Bajgorë do të bëhet përcjellja e transportit të jashtëzakonshëm i cili do të ketë 6 automjete në shoqërim te cilat do të jenë me një gjatësi maksimale 75 m. (Pik kufitre Morinë - Vërmicë, ora 00:10)

- Vazhdon vaksinimi i personave të moshës mbi 65 vjeç me vaksinën anti-Covid. (Salla 1 Tetori, ora 8:00)

- BP Home Invest, së bashku me fabrikën InstaBuilt mbajnë konferencë për media lidhur me nisjen e kontingjentit te parë të shtëpive modulare për në SHBA. (Fabrika InstaBuilt - rruga Prishtinë Vushtrri afer fshatit Llazarevë, ora 11:30)

- Lidhja Demokratike e Kosovës mban konferencë për medie. (Selia qendrore e LDK-së, ora 12:00)

- Koordinatori i Qendrës së Vaksinimit në Prishtinë, Niman Bardhi mban konferencë për medie. (Salla 1 Tetori, ora 12:00)