29 Janar 2023

Sport

Sot fillon Java Evropiane e Sportit

Prishtinë, 23 shtator - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) ka njoftuar se me konferencën “Forumi për Sportin” sot fillon Java Evropiane e Sportit. Java Evropiane e Sportit ka për synim të promovojë sportin dhe aktivitetin fizik... Lexo

Alvaro Morata kthehet në Juventus

Torino, 23 shtator - Sulmuesi spanjoll Alvaro Morata është kthyer në Juventus të Italisë si huazim, njoftoi klubi italian. "Ai do të jetë pjesë e ekipit... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 29 janar 2023

- Mbahet Konventa e VII zgjedhore e Rinisë Demokratike të Kosovës ku prezentë do të jetë edhe Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi. (Klan Arena, ora 12:00)