05 Korrik 2020

Sport

Agim Tahiraj, njeriu i sakrificave

Prishtinë, 7 maj - Nuk ka fortë dëshirë që të thotë që jam dikushi por gjithmonë e ka mision punën. Agim Tahiraj, i takon Gjeneratës së Republikës. Si shumë të tjerë edhe Tahiraj dha kontribut në boks e në... Lexo

Paulo Dybala shërohet nga koronavirusi

Torino, 7 maj - Klubi italian i futbollit Juventusi ka bërë të ditur se se sulmuesi i tij argjentinas Paulo Dybala është shëruar nga koronavirusi. Klubi italian... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 5 Korrik 2020

- Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi Inspekton investimet në fushën e futbollit në fshatin Novosellë të Pejës. (Fshati Novosellë, ora 13:00)

- Kryeministri Avdullah Hoti pret në takim drejtuesit e institucioneve shëndetësore. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 13:00)

- Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi viziton shpellën “Bukuroshja e Fjetun”, promovim i turizmit kulturor. (Pejë, ora 13:30)

 - Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi viziton Garën ndërkombëtare e automobilizimit “Kulla 2020”. (Pejë, ora 15:30)